10/22/2012

3. Regulacja brwi.


Na prośbę kilku osób postanowiłam wziąć się za  napisanie notki dotyczącej regulacji brwi w ten wątek wprowadzę również podstawowe zasady ich pielęgnowania oraz malowania. 

Zacznę od tego, że istnieje kilka metod na ich regulację tzn: woskiem, nitką, pęsetą.


Woskowanie – w tym celu możemy sięgnąć po specjalne plastry, niektóre osoby radzą sobie ciepłym woskiem. Lecz ten zabieg wymaga wprawy. Osoby które nie miały nigdy do czynienia z taką metodą regulacji brwi polecam pójść do kosmetyczki.


Nitkowanie – coraz częściej słyszę o tej metodzie przez co staje się bardziej popularna. Kosmetyczka reguluje włosy nitką zakończoną niewielką pętelką, chwyta i usuwa pojedyncze włoski. Z tego co słyszałam jest to najbardziej bolesna metoda usuwania brwi.


Pęsetą- jest to najbardziej udomowiona oraz najprostsza metoda. Lecz praca z pęsetą wymaga koncentracji by nie zrobić tego krzywo.5 minut przed zabiegiem poleca się położyć na brwi ciepły ręcznik co wpływa na powiększenie por  i ułatwia to wyrywanie włosków.

Prosty sposób na wyrównanie.Gdy uzyskamy swój cel w regulowaniu brwi możemy je podkreślić kolorystycznie: henną, kredką lub cieniami przeznaczonymi do brwi. Cień do brwi na ogół jest suchszy niż cień do powiek. Do malowania brwi cieniami używamy pędzelka ze skośną końcówką.
pozdrawiam. / A


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz